+48 538 389 150 (czynne pon. - pt. 9:00 - 17:00, sob. 10:00 - 14:00) sklep@beyco.pl

Zwroty i wymiana

Zwroty i wymiana

 

 
Zwrócić lub wymienić towar możesz na dwa sposoby:
 
 
1. Za pośrednictwem wygodnej aplikacji WYGODNE ZWROTY.
 
W tym przypadku należy postępować zgodnie z prostą instrukcją powyżej. Do pudełka prosimy dołączyć formularz zwrotu lub wymiany.
 
Taką przesyłkę Przesyłkę możesz nadać:
  • Paczkomatem InPost
  • DHL POP (punkty DHL POP to: Żabka, Kaufland, ABC, Stokrotka, Euro Sklep, Lewiatan, Groszek, API, Innmedio, 1 minute, Relay oraz oddziały DHL. Ważne: Niektóre punkty wyłączone są z sieci DHL POP. Przed wizytą w punkcie, sprawdź jego dostępność.)
  • GLS (punkty GLS to: Aldi, Carrefour, Auchan, Dealz, Jula, Kolporter oraz inne punkty Szybkiej Paczki / ParcelShop i oddziały GLS.).

 

Czy kurier przyjedzie po moją przesyłkę?

Nie, swoją przesyłkę łatwo i wygodnie nadasz w wyżej wymienionych punktach nadawczych. Możesz to zrobić w dogodnym dla Ciebie czasie, bez czekania na kuriera.

 

2. Na własną rękę.
 
Wybierając ten sposób, wysyłasz towar na adres:
 
Beyco
ul. Ugody 20
42-209 Częstochowa
 
Do pudełka należy dołączyć formularz zwrotu lub wymiany oraz dowód zakupu w postaci paragonu bądź faktury otrzymanej w mailu po zakupie towaru. Paczkę można nadać dowolnym kurierem.
 
 
 
Informacje dodatkowe (najczęściej zadawane pytania):
 
1. Jeśli nie masz możliwości wydrukowania formularza zwrotu/wymiany, prosimy na czystej kartce zawrzeć informacje z niego,
 
2. Do przesyłki należy dołączyć wypełniony formularz zwrotu i dowód zakupu towaru w postaci paragonu bądź faktury otrzymanej w mailu po zakupie towaru,
 

3. Nasza firma zastrzega sobie prawo do nie akceptowania zwrotów/wymian towaru, który  posiada jakiekolwiek znamiona użytkowania,


4. Nie przyjmujemy zwrotów wysłanych do nas za pobraniem oraz wysłanych do paczkomatów

5. Nie zwracamy kosztów poniesionych przez kupującego przy odesłaniu towaru w celu wymiany/zwrotu. Jeżeli zwrot/wymiana nastąpiły z przyczyn niezależnych od Klienta (tj. pomylony rozmiar/kolor/model, uszkodzony towar), oddajemy koszty wysyłki do 15 zł,

6. Zwroty kosztów transakcji realizowane są do 14 dni roboczych od momentu otrzymania zwrotu.

 

 


REKLAMACJE

- Podstawa i zakres odpowiedzialności Sprzedawcy względem Klienta, jeżeli sprzedany produkt ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia) są określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w Kodeksie Cywilnym.
- Sprzedawca obowiązany jest dostarczyć klientowi produkt bez wad.
- Reklamowany towar powinien być przysłany przez klienta wraz z załączonym paragonem i opisem reklamacji na adres:

Beyco

ul. Ugody 20,

42-209 Częstochowa

tel.538 389 150


- Zaleca się podanie przez Klienta w opisie reklamacji:
a) informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia wady;
b) żądania sposobu doprowadzenia produktu do zgodności z umową sprzedaży lub oświadczenia o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy sprzedaży;
c) danych kontaktowych składającego reklamację – ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę. Wymogi podane w zdaniu poprzednim mają formę jedynie zalecenia i nie wpływają na skuteczność reklamacji złożonych z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.
- Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Brak ustosunkowania się sprzedawcy w powyższym terminie oznacza, że sprzedawca uznał reklamację za uzasadnioną.


POZASĄDOWE SPOSOBY ROZPATRYWANIA REKLAMACJI

- Klient będący konsumentem posiada następujące przykładowe możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:
http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php; http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php oraz http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php.
- Klient uprawniony jest do zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. 2001 nr 4 poz. 25 ze zm.), z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej Umowy Sprzedaży. Regulamin organizacji i działania stałych polubownych sądów konsumenckich określa rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 25 września 2001 r. w sprawie określenia regulaminu organizacji i działania stałych polubownych sądów konsumenckich. (Dz.U. 2001, nr 113, poz. 1214).
- Klient uprawniony jest do zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. 2001 nr 4 poz. 25 ze zm.), z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między klientem, a sprzedawcą. Informacja na temat zasad i trybu procedury mediacji prowadzonej przez wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej dostępna jest w siedzibach oraz na stronach internetowych poszczególnych Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej.
- Klient może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między Klientem, a Sprzedawcą, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Porady udzielane są pod przez Federację Konsumentów pod bezpłatnym numerem infolinii konsumenckiej 800 007 707 oraz przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich pod adresem email porady@dlakonsumentow.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium